Technodrom - technické muzeum

Fotografie - Technodrom - technické muzeum
Fotografie Fotografie Fotografie
1) Záznamová média a paměťové prvky
Přehled všech možností jak uložit informaci textovou, audio nebo video. Od starověku po současnost. Představené sbírky evidují přes 400 různých exponátů. Exponáty jsou roztříděny dle způsobu záznamu: mechanické, magnetické, magnetooptické, optické, elektronické, biologické. Typická délka prohlídky je 30 minut.
2) Výpočetní technika ČSSR
Vystaveny výrobky z kancelářské, organizační a výpočetní techniky vyráběné u nás. Expozice je roztříděna dle jednotlivých výrobců (Aritma Praha, Tesla Blatná, Tesla Piešťany, Tesla Vráble, Tesla Bratislava, Tesla SEZAM, ZVT Žilina, Metra Blansko, Štátny Majetok Závadka, OPVS Dolný Kubín, DAK Slušovice, Didaktik Skalica, Státní statek Klíčany, Kancelářské stroje n. p., JZD Ploština, Zbrojovka Brno, ... ). Sbírka čítá cca 60 různých exponátů. Obvyklá doba prohlídky je 15 minut.

Napište krátkou recenzi k: Technodrom - technické muzeum

(27. 9. 2011) Byli jsme tam se školou před prázdninama, nejlepší muzeální záležitost Olomouckého kraje pro technicky zaměřené lidi. Tady se nudit nebudete, je tam spousta exponátů, které jsem dřív viděl pouze v knížkách a jinde se prakticky dnes nevyskytují. Můžu všem doporučit!

Tonda F. Olomouc
(19. 10. 2011) Jedním slovem: perfektní! Skvělá dvouhodinová prohlídka se zajímavým výkladem.
(20. 10. 2011) Velice zdařilé expozice na nejneočekávanějším místě: vesnický kulturák! Muzeum, kde končí asfaltka a lišky dávají dobrou noc, ale celá budova je přímo napěchována špičkovou technikou dob minulých. Prohlídka proběhla s průvodcem a poznáte celý rodokmen záznamových médií, různé zajímavosti z výroby výpočetní techniky v čssr. Třešinkou na dortu je herna, kde jsou funkční historické počítače s prvníma hrama. Kdo dospíval v 80sátých letech bude nadšen, stroje o kterých tenkrát snil a nemohl si dovolit jsou zde všechny! Ten kontrast vesnice a high-tech musíte vidět, nemá obdoby = doporučuji!
(24. 1. 2012) Paráda, pro mě osobně muzeum roku, počítače mého mládí...
(17. 7. 2012) Dobré to bylo. Nejlepší je ten plotr, v chodu jsem nic podobnýho v životě neviděl, zážitek i pro děcka. Hostice mám rád. Kája
(17. 3. 2014) Už je to delší doba, co jsem toto muzeum navštívil. Bylo to skvělé. Příjemný majitel mi o všem vyprávěl a obvyklou délku prohlídky jsme překročili několikanásobně. Nakonec jsem si chtěl koupit děrný štítek, dostal jsem ho zdarma. Díky!
(1. 4. 2014) Přeji dobrý den,mám prosím dotaz stavím lodní modely chtělbych si postavit naši námořní loď M/S Třinec je pravda že tento model je k zhlédnutí ve Vašem muzeu?
pokud ano rád by jsem se tam podíval(jsem ze Sobotína).Děkuji Jiří Hofman
(6. 7. 2014) Bohužel, již nefunguje - zkrachoval. Taková je dnes doba.
(24. 7. 2014) Dobrý den,
před pár lety jsme u vás byli v Technokratu a moc se nám tam líbilo.
Když někdo ze známých řekne, že jede do Jeseníků, tak ho k vám posíláme.
Nyní jsme se dočetli, že je muzeum uzavřeno. Je to napořád nebo jen dočasně?
Díky za informaci.
Hladílkovi