Muzeum Třineckých železáren a města Třince

E-mail: muzeum@trz.cz

Út - Pá 9.00 - 17.00hod.
Ne 13.00 - 17.00hod.
So a všechny státní svátky zavřeno
Fotografie - Muzeum Třineckých železáren a města Třince
dospělí 50,- Kč
studenti, důchodci 35,- Kč
děti 30,- Kč
rodinné 90,- Kč
Fotografie Fotografie
Muzeum Třineckých železáren a města Třince v současné době spravuje tyto výstavní prostory – stálou expozici, tři místnosti pro konání krátkodobých výstav a Galerii Na schodech. Stálá expozice představuje návštěvníkům chronologicky, podrobně a poutavě vývoj a rozvoj dějin Třineckých železáren a města Třince od založení třinecké huti v roce 1839 až po současnost.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Třineckých železáren a města Třince...

(7. 12. 2011) Prajem Vám dobrý deň,
dňa 13.12.2011 okolo 11:00 hod. navštívime po exkurzii v TŽ so žiakmi aj vaše muzeum. Bude nás okolo 50 a priali by sme si aj prednášku.
Ďakujem.
Ing. Anton FREIWALD, PhD.
učiteľ odborných predmetov
SOŠ technická
Okružná 693, 022 01 Čadca
anton.freiwald@sostca.sk
www.sostca.sk
(24. 6. 2013) Přejeme Vám hezký den

a chceme moc poděkovat pracovnicím Muzea Třineckých železáren a města Třince za mimořádně srdečné přijetí účastníků Memoriálu Leoše Kořínka - 3. mezinárodního srazu veteránů, který byl zahájen v Třinci v sobotu 22. června 2013. Prohlídka muzejních expozic a výstav byla mimořádně zajímavá, pracovnice muzea ji doplňovaly fundovaným odborným výkladem a zároveň pro účastníky srazu měly připraveno venkovní posezení v párty stanu s výborným občerstvení. Všichni účastníci srazu byli s návštěvou ve Vašem muzeu velmi spokojeni a jejich jménem Vám chceme ještě jednou poděkovat a přejeme Vám hodně radosti a také hodně úspěchů ve Vaši práci.

Mgr. Bc. Jiřina Polášková a Mgr. Jaromír Polášek, organizátoři srazu

www.oldfiat.estranky.cz
(15. 4. 2015) Za mě jednička s hvězdičkou.Byla jsem s dětmi na prázdninové výpravě v srpnu 2014,to tam probíhala interaktivní výstava-Vyšetři zločin.No,paráda.Využila jsem dobrého autobusového spojení a vyrazila v polovině ledna s dětmi ze školní družiny kouknout do muzea TŽ,pro změnu na výstavu Rytíři a středověk,paráda,děti byly jak v pohádce,hrály si na princezny a dvořany,zkoušely nasednout na repliku koně,dobývali vozovou hradbu,zkusily si útrpné právo.No a nyní se chystáme znovu,tentokráte tam snad jsou postavičky z Večerníčků,Rumcajs se svou Mankou a Cipískem,tak tam brzičko se školní družinou dorazíme.
(21. 4. 2015) Nic moc , nic moc
(31. 7. 2015) Velice hezké a zajímavé výstavy,krásné muzeum.Erika
(28. 11. 2017) Prosím pěkně, mohu se na Vašich stránkách dovědět, jaká aktuální expozice se ve Vašem muzeu prezentuje?
(8. 5. 2018) Již podruhé jsme se do muzea nedostali, protože byl svátek a zavřeno, ačkoliv se člověk o tom nikde nedočte. Kdy jindy jezdí lidi na výlety, než ve svátek? Alena
(14. 11. 2018) Velmi chválím vánoční výstavy v třineckém muzeu, stejně jako milou průvodkyni. Určitě příjdeme znovu.

Lysková B. s dcerou
(24. 11. 2018) Proč máte zavřeno v sobotu, nechápu a je to nelogické!!!