Kde rostou naše endemity

28. 1. 2016 - Od 4. února do 27. března 2016 bude v Muzeu Vysočiny Jihlava, p. o. na Masarykově náměstí v prostoru arkád k vidění výstava nazvaná „Kde rostou naše endemity“. Na 20 panelech se zvídavý návštěvník dozví, co to ten endemit vlastně je, jak vzniká, jak dlouho jeho vznik může trvat a čím může být způsobem či naopak ohrožen. Samotným jádrem výstavy, jak už vyplývá z jejího názvu, je představení rostlinných endemitů České republiky a jejich míst výskytu. Výstavu připravila Přírodovědná společnost se svým internetovým magazínem Botany.cz. Autorem textů je botanik brněnského Ústavu botaniky a zoologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity doc. Vít Grulich, kterého jste již v Muzeu Vysočiny Jihlava mohli vidět na přednáškách z jeho botanických cest po světě. Autory fotografií jsou členové Botany.cz a celou výstavu pak podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR. Zdarma je k dispozici katalog výstavy. Jedná se o brožuru o 64 stranách s podrobnějšími textovými informacemi o endemismu v rostlinné říši. Po zhlédnutí výstavy by měli návštěvníci správně odpovědět i na otázku: Rostou na Českomoravské vrchovině nějaké ty endemity? (Muzeum Vysočiny Jihlava)