Muzeum mučících nástrojů

Sobota 10:00 - 19:00
Neděle 10:00 - 19:00
Fotografie - Muzeum mučících nástrojů
Dospělí 130,- Kč 5,50€ \r\nZlevněné vstupné (ZTP, Studenti, Důchodci) 80,- Kč 3,50€\r\nSkupiny (od 20 osob) sleva 10% z ceny\r\nDěti do 10 let za 10,- Kč / 0,50€ (nutno v doprovodu dospělé osoby, max. 3 děti)
Fotografie Fotografie Fotografie
Výstava mučicích nástrojů a útrpného práva.\\r\\nTato výstava se dá právem označit jako jedna z nejvýznamnějších, neboť ukazuje skutečnost a syrovost lidské povahy, pokud nejsou dána sociální pravidla, je možnost vykonat násilí na druhém člověku a dotýká se samotné podstaty lidského bytí.\\r\\nJedná se o unikátní a jedinečnou expozici historických mučících nástrojů útrpného práva a čarodějnictví.\\r\\nExpozice profiluje útrpné právo a zahrnuje exponáty od doby 500 př. n. letopočtem až do dvacátého století.\\r\\nJedná se o nejrozsáhlejší expozici tohoto druhu na světě, která obsahuje přes 200 exponátů a nástrojů, které způsobují fyzickou bolest a utrpení. Nástroje pro tahání, trhání, řezání, pálení a bodání...........Vše, co může způsobit bolest a co je vykonavatel schopen na člověku provádět a vykonat.\\r\\nTyto exponáty jsou převážně originály, které byly skutečně používány při tortuře a jsou doplněny dobovými obrázky a vysvětlujícími texty.\\r\\nSbírka obsahuje exponáty z celé Evropy a ukazuje postupný vývoj, vynalézavost a hrůzy mučení.\\r\\nExpozice je umístěna v nově zpřístupněném brněnském podzemí, kde si kromě unikátní expozice, můžete prohlédnout také podzemní labyrint historického sklepení, které zasahuje až pod Masarykovu třídu.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum mučících nástrojů

(24. 7. 2018) Super výstava atmosféra stredoveku autentická pocity strachu i hrůzy nezapomenutelný zážitek doporucuji
(21. 4. 2024) Bylo to dost kruté, pro slabší povahy trochu horší, ale kdo je vážně odvážný, tak to zvládne.