Tramping na Příborsku

22. 4. 2021 - 22. 4. - 21. 6. 2021 Výstavy instalované v oknech piaristického kláštera v Příboře se staly oblíbenými. Těší nás, kolik návštěvníků se u „okenních“ výstav zastaví a prohlíží si fotografie a texty. Výstavy aktuálně měníme a po velikonoční tématice jsme připravili výstavu o lásce k přírodě a ke svobodě s názvem Tramping na Příborsku. Jaro se pomalu ale jistě hlásí o slovo, příroda se definitivně probouzí ze svého spánku... Proto jsme na DEN ZEMĚ 22. dubna instalovali v oknech Centra tradičních technologií výstavu o fenoménu trampingu. Výstava: Tramping na Příborsku je okenní covidová verze velké výstavy realizované na příborské pobočce Muzea Novojičínska v roce 2015. Podíleli se na ní současní i bývalí členové osad Ćerný Mustang, Knechti, Maniwaki, NDE, Orinoco, Starý Mlýn, Vlčáci, Wyoming a mnozí další trampové i trampky. Zajímavých materiálů máme z této výstavy mnoho, a tak jsme se je rozhodli po šesti letech znovu oprášit a použít. Autentický život trampů dokládají na výstavě černobílé historické fotografie, na barevných fotografiích jsou zachyceny trampské předměty z výstavy v roce 2015. (CETRAT Příbor (Centrum tradičních technologií, pobočka Muzea Novojičínska)