Setkání betlémářů v Příboře

28. 11. 2023 - Sobota 9. prosince 2023; 9:00 – 13:00 Vstupné: 40 Kč Setkání betlemářů v Příboře X. Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice muzea oživí tento den 11 řezbářů, předvádějících své umění při výrobě betlémů. V rámci setkání bude možné zakoupit některé jejich výrobky. Řezbáři: Metoděj Beran z Příbora, Klement Brokeš z Havířova, Jan Brlica z Francovy Lhoty, Martin Cigánek z Valašských Klobouk, Tomáš Dujka z Velkých Karlovic, Ivan Hejtmánek z Rožnova pod Radhoštěm, Jaromír Kostelník z Příbora, Zdeněk Matyáš z Valašských Klobouk, Kamil Kopřiva z Valašských Klobouk, Oldřich Unar z Opatovic a Milan Žlebčík z Příbora. Setkání betlemářů doprovodí hudbou goralská gajdošská kapela BUKÓŃ. Po dobu této akce bude zpřístupněna výstava UROB SI SÁM. CO DOVEDOU KUTILOVÉ Pořádá Centrum tradičních technologií Příbor – Muzeum Novojičínska a Město Příbor (CETRAT Příbor (Centrum tradičních technologií, pobočka Muzea Novojičínska)