Hurá do pravěku!

26. 4. 2024 - Hurá do pravěku! Dobrodružný výlet do hluboké minulosti V regionu Slovácko, které je bohaté na archeologické naleziště, se uskuteční na národní kulturní památce Technického muzea v Brně akce Hurá do pravěku! V areálu Větrného mlýna, který si v průběhu let filmaři vyhlídli pro některé filmy i pohádkového typu, se návštěvníci i ti nejmenší podívají do pravěku. Seznámí se s prací archeologa, paleontologa a historika, s klasickými fosiliemi, jako jsou trilobiti nebo amoniti, a dozví se více o původu uhlí. Nebudou chybět ani nejatraktivnější fosilie – pozůstatky dinosaurů. Sobota 4. května 2024, od 10.00 do 17.00 Mlýn se nachází v krásném prostředí na nezalesněném hřbetu Bílých Karpat nad obcí Kuželov, jihozápadně od Velké nad Veličkou. (Větrný mlýn v Kuželově - národní kulturní památka)