Jihočeská krajina - Galerie PM od 1.3. -21.4.2014

7. 3. 2014 - Prácheňské muzeum v Písku otevírá své expozice pro návštěvníky v nové sezóně 2014 v sobotu 1. března dvěma výstavami obrazů s tématikou jihu Čech. Obrazy s tímto námětem, které mnoho regionálních ale i jiných autorů inspirovalo a kteří se za půvaby jihočeské krajiny často navraceli, budou mít možnost návštěvníci shlédnout v prostorách Galerie a Chodby knihovny PM. Vystavené obrazy jsou dílem velkých jmen české výtvarné krajinomalby, například významné malířské osobnosti táborského Karla Valtra, nedaleko Tábora žijícího předního českého scénografa a malíře Jaroslava Maliny, Oldřicha Smutného, který celoživotně často tvořil v nedaleké Putimi, milevského Karla Stehlíka, píseckého Václava Rožánka, rovněž tak Josefa Velenovského. Radka Pilaře a Vojtěcha Říhánka, Davida Bartoně, Jana Cihly, Oty Matouška, Jana Kojana, Antonína Šíta, Vlastimila Rady, Richarda Laudy, Ady Nováka, Aloise Kalvody, Jindřicha Veselky, Pavla Vandase, Josef Krejsy a mnoha dalších. (Prácheňské muzeum)