Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
16. 9. 2020 Mezinárodní den archeologie - archeologická dílna
Dne 17. října, na který připadá Mezinárodní den archeologie, se uskusteční archeologická dílna. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet na několika stanovištích, co práce archeologa ob ... zobrazít více
16. 9. 2020 Tři kostely, tři příběhy
Dne 22. října se uskuteční přednáška k atuální stejnojmenné výstavě. Přednášející archeologové muzea Jiří Klsák a Jan Tajer přiblíží detailně výzkumy kostelů sv. Linharta, sv. Miku ... zobrazít více
20. 8. 2020 Moderní pověsti (nejen) na Karlovarsku
... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska
Zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje...