Regionální muzeum Mělník

denně kromě pondělí
9:00-12:00 a 12:30-17:00hod.
Fotografie - Regionální muzeum Mělník
Expozice v hl. budově/hist.kočárky:
Dospělí 25,- Kč, snížené 15,- Kč
Rodinné 50,- Kč
Obě expozice: 35,-/20,-/70,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
25. 8. 2021 Jedu v jedu
3. 9. 2020 S písničkou po světě
21. 8. 2020 Střední Čechy - krajina sv. Ludmily
... zobrazít více
Regionální muzeum Mělník sídlí v budově bývalého kapucínského kláštera, původně měšťanského domu pocházejícího z 2. poloviny 14. století na náměstí Míru v historickém centru města. Muzeum se specializuje na historii výroby dětských kočárků v České republice a historii vinařství v Čechách.
V budově kláštera s přilehlým kostelem Čtrnácti svatých pomocníků se zachovaly původní secesní nástěnné malby a gotické sklepy. V historickém interiéru se nachází stálá expozice muzea, jejíž hlavním tématem je regionální historie a příroda a české vinařství. Část expozice vinařství je umístěna v původních středověkých sklepích.
Druhá stálá expozice Historických kočárků se nachází v samostatné budově v Ostruhové ulici cca 100 metrů od hlavní budovy muzea a představuje návštěvníkům vývoj dětského kočárku v ČR od druhé poloviny 19. století do konce šedesátých let 20. století.
Muzeum nabízí svým návštěvníkům ochutnávku kvalitních českých vín. Skupiny mohou po předchozí objednávce degustovat víno v původních středověkých sklepích z 2. poloviny 14. století. Na jednotlivce čeká stejný sortiment vín v muzejní kavárně, která láká i příjemným posezením na historických hradbách

Muzeum získalo cenu: Muzeum roku 2017 a Muzeum roku 2018 v návštěvnické soutěži portálu www.do-muzea.cz.

Napište krátkou recenzi k: Regionální muzeum Mělník