Galerie kresleného humoru Špejchar Ve Dvoře

říjen - duben
po, st 13 a 15 hod.
út, čt, pá 13 hod.

Jiné termíny možné po předchozí domluvě.
Fotografie - Galerie kresleného humoru Špejchar Ve Dvoře
Základní vstupné 30 Kč
Děti 6 - 15 let, studenti, senioři, skupiny 20 Kč
Děti do 6 let zdarma
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
7. 1. 2013 Jarní trhy na špejcharu
Tradiční řemeslné jarní trhy se ve špejcharu ve Spáleném Poříčí i před ním budou konat v sobotu 23. března od 13 do 17 hodin. ... zobrazít více
Budova špejcharu byla postavena v 1. polovině 18. století jako součást spálenopoříčského zámeckého velkostatku. O samotném vzniku objektu neexistují podrobnější záznamy, dendrochronologickým průzkumem však bylo zjištěno, že trámy, použité ke stavbě původního krovu, jsou z jedlového dřeva a stromy pro výrobu trámů byly pokáceny v letech 1723 a 1724.
Ke svému původnímu účelu, uskladnění obilovin, sloužil špejchar až do konce 20. století, kdy byl objekt již v havarijním stavu. Postupná záchrana objektu začala v roce 2004, dokončena pak byla v roce 2010.
Komplexní rekonstrukcí objektu vznikly prostory galerie pro příležitostné výstavy, stálá expozice historické zemědělské techniky, dále unikátní „naučná stezka pod střechou“, která nás provede přírodou Brd a životem jejích obyvatel v minulosti i současnosti a celé jedno patro špejcharu je věnováno galerii kresleného humoru Jiřího Wintera NEPRAKTY. Tato stálá výstava je jediná v republice.
Špejchar naleznete v areálu hotelu Ve Dvoře v blízkosti zámku a ochotně Vás jím provede pracovnice Infocentra (lidová roubená chaloupka vedle fary).

Napište krátkou recenzi k: Galerie kresleného humoru Špejchar Ve Dvoře...