Vodní mlýn Hoslovice

červen – srpen: denně 9.00–17.00
duben – květen, září – říjen; svátky: út - ne 9.00–16.00

Fotografie - Vodní mlýn Hoslovice
Základní vstupné: 40,- Kč, snížené: 20,- Kč, akce: 50/20,- Kč.
Muzeum poskytuje řadu slev: rodinné, skupinové a sdružené vstupné, vstupné pro školní skupiny atd.
Umožňuje také vstup zdarma pro vybrané osoby a skupiny (AMG, ICOM, děti do 6 let apod.)
Příplatky za výklad v cizím jazyce, řemeslné akce a fotografování v expozicích muzea.
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
27. 3. 2023 Jaro na mlýně
... zobrazít více
Muzeum středního Pootaví Strakonice spravuje vodní mlýn od roku 2005, kdy jej dostalo do správy od Jihočeského kraje, který památku zakoupil. Po celkové rekonstrukci byl mlýn v roce 2008 otevřen veřejnosti.
Areál vodního mlýna s funkčním mlecím zařízením, kde bývalí vlastníci zakonzervovali tradiční venkovský způsob života – není zavedena elektřina, chybí sociální zařízení a obytné místnosti tvoří malou část budov. Díky tomu je mlýn včetně dalších staveb a pozemků v autentickém stavu tak, jak jej znali obyvatelé Hoslovic a okolí po staletí. V novém technickém zázemí je umístěna dále etnografická expozice Ze života šumavského Podlesí, která je věnována životu venkovského lidu, přibližuje průběh zemědělských prací, pěstování a zpracování některých důležitých plodin a chov dobytka. Připomenuty jsou i tradiční pokrmy regionu, skladování a úprava potravin a zvykosloví během kalendářního roku.

Napište krátkou recenzi k: Vodní mlýn Hoslovice