Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s.

Michalská 1
Praha 1 110 00
Kraj Hlavní město Praha

Telefon: 778 475 499, 602 253 144
Web: http://www.muzeumnocniku.cz
E-mail: muzeum@muzeumnocniku.cz

Otevřeno denně

Otevírací doba:

Pondělí - Neděle
Fotografie - Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s.
150,- Kč dospělí
100,- Kč děti do 18 let, studenti, senioři, držitelé ZTP
zdarma děti do 6 let, registrovaní průvodci
Slevy: Rodinné vstupné -20%
Skupinové vstupné od 20 osob je možné sjednat individuálně.
Komentovaná prohlídka se sjednávají minimálně s 15denním předstihem, 600,-
Provozovatel není plátcem DPH.
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
4. 9. 2017 Výprava za stříbrným nočníkem
Muzeum historických nočníků a toalet připravilo pro děti z 1. stupně základních škol neobvyklou výpravu časem za historií nočníků a toalet. Účastníci se díky unikátním exponátům z ... zobrazít více
Kolem 2000 exponátů z období od 15. století až po současnost je k vidění v jedinečném pražském Muzeu nočníků a toalet. Zaměřeno je především na historický vývoj předmětů spojených s vykonáváním potřeby. Mezi unikáty patří nočník pro Napoleona Bonaparte, Lincolnovu ložnici v Bílém domě, Titanic, čínského císaře Čchie-Lunga, hraběnky Mathildy Nostitz, z ryzího stříbra i hliněná středověká vykopávka z Nizozemí. Kromě historických nočníků, toalet a křesel v muzeu naleznete toaletní papíry, splachovadla, obrazy, pohlednice, kuriozity a další drobné předměty osobní hygieny, včetně barokních pastiček na blechy. K vidění jsou dámské nočníky bourdaloue, nočníky hrající melodii, svatební francouzské nočníky i figurky caganerů ze španělských betlémů. Sbírka je největší na světě! Nachází se jen 450 m od Staroměstského náměstí.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s....

(26. 5. 2014) Zajimave,hezky pripraveno,Oplati se videt.
(1. 6. 2015) Nečekaně úžasné, pěkně uspořádané, jsou zde i věci, které pamatujeme z dětství.