Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s.

Adresa:
Vyšehradská 12
Praha 2 - Nové město 128 00
Kraj Hlavní město Praha

Telefon: 222 517 903, 602 253 144
Web: http://www.museum-toilet.com
E-mail: muzeum@muzeumnocniku.cz

Otevírací doba
úterý - neděle 10:00 - 18:00
Fotografie - Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s.
Vstupné:
150,- Kč dospělí \r\n100,- Kč děti do 10 let, studenti, senioři, držitelé ZTP \r\nzdarma děti do 6 let, registrovaní průvodci \r\n\r\nSlevy:\r\nRodinné vstupné - -20%\r\nSkupinové vstupné od 20 osob je možné sjednat individuálně. \r\n\r\nKomentované prohlídky se sjednávají minimálně s 15denním předstihem za samostatných podmínek. \r\n\r\nProvozovatel není plátcem DPH.\r\n\r\n
Fotografie Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Chcete vidět zajímavé předměty, dozvědět se něco z historie vývoje nočníků a toalet, jejich výroby a užití? Zajímá vás, jak vypadá nočník vyrobený pro Napoleona Bonaparte či nočník z Lincolnovy ložnice Bílého domu nebo jaký byl na Titanicu?

Expozice v historickém centrum Prahy - Podskalí, představuje na 1700 nočníků od obyčejných až po ty, které svým dekorem připomínají spíš přepychové polévkové mísy, kolem 100 toalet a na 200 dalších kuriozit.

Mezi vystavovanými předměty je nočník vyrobený pro Napoleona Bonaparte, nočník z Lincolnovy ložnice Bílého domu, stejný nočník jako z Titanicu, jen plul na jiné lodi stejné společnosti White Star Line nebo středověká vykopávka z Nizozemí. Dále ve sbírce najdete miniatury nočníků, nejmenší měří pouze 1 mm a je součástí toaletního křesílka – stříbrného přívěsku na řetízek. Dále jsou zde miniatury záchodů, které mají rozličné funkce (např. zapalovače, ořezávátka, popelníky, zrcátka, vázy i slánky), toaletní truhlice, křesla, židle a taburetky, cestovní toaletní truhly, jeden z prvních chemických záchodů z USA, splachovací záchody s bohatým dekorem tlačeným i malovaným, repliku barokního záchodu s mostu, ukázky bidetů, pisoárů atd.

K nejnovějším exponátům roku 2014 patří koloniální nočník z pravého stříbra a unikátní nočníky s hracím strojkem. K nočníku zpěváka Ládi Kerndla a dřevěné toaletě publicisty Josefa Klímy muzeum získalo nočník hraběnky Mathildy Nostitzové.

Další část kolekce tvoří historické toaletní papíry, wc štětky, splachovadla, bidety, pisoár, americké reklamy na wc papír kolem roku 1958, anglické katalogové listy, z kterých si zákazníci objednávali toaletní soupravy na počátku 20. století, katalogy dalších výrobců sanitární keramiky, pohlednice, obrazy, básničky a mnoho dalších kuriozit. Mezi kolekcemi uvidíte také francouzské svatební nočníky, dámské nočníky Bourdaloue, pánské a dámské urinály (bažanty), vojenské toalety v reálu i fotografii...

Do muzea se nejlépe dostanete tramvají, a to do zastávky Výtoň, nejbližší stanice metra je Karlovo náměstí. Muzeum má otevřeno celoročně od úterý do neděle s provozní dobou od 10 do 18 hodin.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s....

Ověření: tři krát pět =  

(26. 5. 2014) Zajimave,hezky pripraveno,Oplati se videt.
(1. 6. 2015) Nečekaně úžasné, pěkně uspořádané, jsou zde i věci, které pamatujeme z dětství.