Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s.

V potočkách 1020/6
Praha 12 Modřany 143 00
Kraj Hlavní město Praha

Web: http://www.muzeumnocniku.cz
E-mail: muzeum@muzeumnocniku.cz

Otevřeno ve dnech uvedených na webové stránce a facebooku muzea, nyní většinou 1x měsíčně, mezi 10:00 – 16:00 hod. Další termíny na objednání pro skupiny od 10 osob nebo menší skupiny s placenou kopentovanou prohlídkou.
Fotografie - Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s.
Zdarma děti do 6 let, registrovaní průvodci
120,- Kč 6–15 let, + 65 let, držitelé ZTP
150,- Kč 15–65 let
600,- komentovaná prohlídka v délce cca 1 hod., pro školy včetně pracovních listů pro 1. a 2. stupeň ZŠ a SŠ
Provozovatel není plátcem DPH
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
22. 12. 2017 Kombinované vstupné - Dvě muzea za super cenu
... zobrazít více
4. 9. 2017 Výprava za stříbrným nočníkem
Muzeum historických nočníků a toalet připravilo pro děti z 1. stupně základních škol neobvyklou výpravu časem za historií nočníků a toalet. Účastníci se díky unikátním exponátům z ... zobrazít více
Kolem 2700 exponátů z období od 15. století až po současnost je k vidění v jedinečném pražském Muzeu nočníků a toalet. Mezi unikáty patří nočník pro Napoleona Bonaparta, z Lincolnovy ložnice v Bílém domě, Titanic, čínského císaře Čchie-Lunga, hraběnky Mathildy Nostitz, nebo toalety z vesmírného programu pro rakety Sojuz a orbitální stanici MIR. Kromě historických nočníků, toalet a křesel v muzeu naleznete toaletní papíry, splachovadla, obrazy, pohlednice, kuriozity a další drobné předměty osobní hygieny, včetně barokních pastiček na blechy. K vidění jsou dámské nočníky bourdaloue, nočníky hrající melodii, svatební francouzské nočníky i figurky caganerů ze španělských betlémů. Sbírka je největší na světě!

Napište krátkou recenzi k: Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s....

(26. 5. 2014) Zajimave,hezky pripraveno,Oplati se videt.
(1. 6. 2015) Nečekaně úžasné, pěkně uspořádané, jsou zde i věci, které pamatujeme z dětství.