Události roku 1968 v Karlových Varech

5. 8. 2018 - Dne 19. září začne výstava, která se věnuje období konce šedesátých let, osudné invazi a normalizaci počátku let sedmdesátých minulého století. Provede návštěvníky dobou plnou nadějí a uvolněných poměrů přes násilnou okupaci až po návrat ke stalinským pořádkům počátku sedmdesátých let. Návštěvníci budou moci zhlédnout kavárnu ve stylu druhé poloviny šedesátých let, počátek sedmdesátých let bude ilustrovat symbol Karlových Varů z té doby - hotel Thermal a jeho originální interiérová výbava. Výstavu pořádá Muzeum Karlovy Vary ve spolupráci se Státním okresním archivem v Karlových Varech a za podpory Ministerstva kultury České republiky. Partnery výstavy jsou Hotel Thermal Karlovy Vary a Barrandov Studio, kteří poskytli ze svých fondů předměty pro výstavu. Výstava potrvá do 2. prosince. Vernisáž se koná 19. září v 17 hodin. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)