Zimní radovánky – zima v Krušnohoří na přelomu 19. a 20. století

7. 11. 2018 - Dne 12. prosince začíná výstava přibližující život obyvatel Krušnohoří v zimním období, která se časově zaměřuje na období od druhé poloviny 19. století do poloviny 20. století. Seznamuje s historickým vývojem lyžování, k vidění budou historické lyže, sáně a další sportovní vybavení. Před první světovou válkou a v období mezi válkami se v Krušných horách začal naplno rozvíjet turistický ruch i v zimním období. Na německé i české straně hor vznikla řada lyžařských spolků, stavěly se skokanské můstky i sáňkařské dráhy a konala se zde řada závodů. Druhá část výstavy představuje, jak prožívali zimní období obyvatelé krušnohorského venkova. Návštěvníci se seznámí nejen s vánočními zvyky, ale také s typickými řemesly, jako bylo krajkářství, knoflíkářství a výroba hraček. Výstava potrvá do 28. února 2019. Vernisáž začíná v 17 hodin. (Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje)