Historie a současnost velkých šelem v Krušnohoří

20. 12. 2018 - Dne 19. ledna se uskuteční přednáška Víta Tejrovského z Agentury ochrany přírody a krajiny v Karlových Varech a Jana Matějů, zoologa Muzea Karlovy Vary, kteří představí šelmy Krušnohoří dříve a dnes. Střípky z historie výskytu vlka, rysa a medvěda v Krušných horách uvede Jan Matějů, současnou situaci výskytu velkých šelem - především vlků v Krušnohoří přiblíží Vít Tejrovský. Zájem o velké šelmy provází člověka od nepaměti. V minulosti představovaly pro člověka konkurenci, která ho mohla i ohrozit na životě a znalost jejich teritoria a zvyků byla klíčová pro přežití. Časy se změnily a velké šelmy utrpěly v zápase s lidskou společností drtivou porážku. Přesto však v tom jak vnímáme velké šelmy přetrvává kromě zvědavosti a respektu i trocha zášti. Začátek v 17 hodin. (Muzeum Královská mincovna Jáchymov)