Muzeum Kouzlo starých časů

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
9. 1. 2018 Život pod schody
Co musela znát a umět správná komorná? Co všechno se skrývalo pod krásným oděvem? Víkendové komentované prohlídky výstavy Lesk viktoriánských salonů jsou rozšířeny o ukázku pov ... zobrazít více
9. 1. 2018 Lesk viktoriánských salonů
Výstava ze soukromé sbírky historických viktoriánských a edwardiánských oděvů a doplňků mapuje společenský život londýnské smetánky na konci 19. století. Večerní šaty do salonu, ... zobrazít více
6. 12. 2017 Viktoriánské Vánoce
Mimořádné víkendové prohlídky výstavy Lesk viktoriánských salonů jsou rozšířeny o ukázky vánočních tradic a zvyků z konce 19. století. V slavnostně vyzdobeném prostoru se napřík ... zobrazít více
Unikátní soukromá sbírka viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z období 1850-1920.

V komorním prostředí mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací.

Vystavené exponáty jsou volně koncipovány do obrazů, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Ojedinělá sbírka, která vznikala desítky let, obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Aktuální výstava: LESK VIKTORIÁNSKÝCH SALONŮ
Expozice mapuje společenský život londýnské smetánky na konci 19. století. Vystaveny jsou nové a unikátní kusy.

O muzeu
Muzeum Kouzlo starých časů je určeno příznivcům starých dob, kdy na nic nebyl spěch, dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci. Specializuje se na výstavní činnost i pro jiná muzea, zaměřenou převážně na historii oděvů a textilií z období let 1850-1920 a sběratelství předmětů souvisejících s tímto obdobím. Spolupracuje na dalších výstavních a filmových projektech.

Muzeum je klubem členů, který umožňuje jednorázové vstupy i veřejnosti.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Kouzlo starých časů