Muzeum Kouzlo starých časů

Kraj Hlavní město Praha

Web: http://www.kouzlostarychcasu.cz
E-mail: kouzlostarychcasu@gmail.com

Ve dnech 7.-8. 5. 2018 otevřeno 10.00-17.00 hodin.
Běžná otvírací doba
PO: zavřeno
ÚT-PÁ: 10.00-17.00
SO-NE: 10.00-18.00

Fotografie - Muzeum Kouzlo starých časů
Základní vstupné: 190.00 Kč
Snížené vstupné (senior, student, ZTP, dítě): 150.00 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti): 490.00 Kč
Skupina (od 6 do max 10 osob): 150.00 Kč/osoba
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
8. 5. 2018 Kurz kresby v plenéru
I letos se můžete zúčastnit oblíbených letních výtvarných kurzů v romantickém prostředí malostranských palácových zahrad pod vedením akademického malíře Petra Rašky. Kurz kresby ... zobrazít více
2. 5. 2018 Svatební výbava
Zveme do Muzea Kouzlo starých časů na mimořádné prohlídky výstavy Viktoriánská svatba spojené s ukázkou výbavy nevěsty i ženicha. Komentované prohlídky se konají v so-ne 26.-27. 5 ... zobrazít více
5. 4. 2018 Viktoriánská svatba
Elegance svatebních obřadů na konci 19. století. Výstava ze soukromé sbírky historických oděvů, textilu a doplňků z let 1850-1920 přibližuje svatební tradice, zvyky a etiketu pozd ... zobrazít více
Unikátní soukromá sbírka viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z období 1850-1920.

V komorním prostředí mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací.

Vystavené exponáty jsou volně koncipovány do obrazů, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Ojedinělá sbírka, která vznikala desítky let, obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Aktuální výstava: VIKTORIÁNSKÁ SVATBA

O muzeu
Muzeum Kouzlo starých časů je určeno příznivcům starých dob, kdy na nic nebyl spěch, dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci. Specializuje se na výstavní činnost i pro jiná muzea, zaměřenou převážně na historii oděvů a textilií z období let 1850-1920 a sběratelství předmětů souvisejících s tímto obdobím. Spolupracuje na dalších výstavních a filmových projektech.

Muzeum je klubem členů, který umožňuje jednorázové vstupy i veřejnosti.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Kouzlo starých časů